Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Organizator
Patronat
Partnerzy

Polecamy książkę

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko
 

Joanna Apanasewicz, Ewa Barszczowska, Izabela Breguła, Katarzyna Gorzędowska, Barbara Halska, Natalia Jaksik, Krzysztof Jaworski, Zbigniew Jóźwiak, Adam Jurkiewicz, Marek Krupa, Sylwia Linek, Jolanta Okuniewska, Marcin Paks, Marlena Plebańska, Mariusz Rosiak, Marcin Springer, Monika Walkowiak

Twoja cena: 60,00 zł / 198,00 zł

Zamów

Karolina Antkowiak

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale matematyki. Od 2000 roku na stałe związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli jako nauczyciel matematyki, fizyki oraz przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów opublikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji oraz Dyrektor Szkoły, testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka jak i prowadząca warsztaty w projektach oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Od września 2017 roku posiadająca tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. W marcu 2018 roku na zaproszenie Microsoft brała udział w międzynarodowej konferencji E2 Education Exchange w Singapurze. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Autorka fanpage i blogu PANI Informatyk. Jej największym zainteresowaniem i hobby jest druk 3D, którym zajmuje się od 2013 roku. Szkoli młodzież i dorosłych omawiając tajniki zarówno sprzętu oraz druku 3D, jak i projektowania modeli przestrzennych.

Łukasz Gierek

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. MIEExpert, MIEFellow. Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza go do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas stara się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubi to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbia spotykać się z ciekawymi ludźmi. Pomysłodawca platformy eduheroes.org.

Wojciech Jałmużna

Konsultant ds. nowych technologii. Multimediawszkole.pl. Ekonomista. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 5 lat łączy nabytą wiedzę z pasją z zakresu nowych technologii zajmując się szkoleniami dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i biznesowego. Aktywnie uczestniczy w konferencjach. Wskazuje wyzwania stojące przed placówkami edukacyjnymi w obliczu powszechnej cyfryzacji. Fachowo doradza i zaraża swoją fascynacją światem najnowszych rozwiązań technologicznych podnoszących efektywność nauczania. Doradza w wyborze programów pozwalających  sfinansować zakupy pomocy dydaktycznych. Prywatnie miłośnik sportu, z olbrzymią wiedzą na temat kolejnictwa.

Anna Jesiołkiewicz

Doradca Handlowy w firmie Mentor. Urodzona do pracy z ludźmi, ceni sobie bezpośredni kontakt jak też dynamikę pracy w branży nowoczesnych technologii. Prywatnie mama 10 letniej córki. Lubi podróże te bliskie i te dalekie, obcowanie z przyrodą. W wolnych chwilach słucha jazzu oraz udziela się społecznie. Zawodowo od wielu lat specjalizuje się w nowych technologiach, doradza i wdraża zaawansowane systemy IT, rozwiązania językowo-terminalowe, konferencyjne z głosowaniem w JST oraz Spółkach Akcyjnych.

Monika Kapuśniak

Nauczyciel języka angielskiego w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie. Entuzjastka ciekawych rozwiązań metodycznych i nowych technologii w nauczaniu języka angielskiego i nie tylko. Uwielbia dzielić się swoją pasją z innymi podczas szkoleń i warsztatów. Członkini grupy innowacyjnych nauczycieli korzystających z TIK w edukacji – „SUPERBELFRZY RP”.

Grażyna Koba

Autorka ponad 80 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad 30 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W 2018 roku została wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych. W firmie MIGRA pełni funkcję prokurenta i zajmuje się, poza pisaniem i promowaniem książek, koordynowaniem wszystkich prac związanych z przygotowaniem ich do druku. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

 

Prelegentka prowadzić będzie wykład pt. "Jak Grażyna Koba wprowadza ucznia w zawiły świat programowania za pomocą podręczników" oraz warsztat pt. "Ciekawe pomysły na realizację zagadnień z zakresu algorytmiki wegług Grażyny Koby".

Anna Krawczyk

Polonistka komparatystka, sercem wiecznie bibliotekarka. Działa w sieciach (Labib, Superbelfrzy), jest trenerką w projekcie Mistrzowie Kodowania oraz członkinią stowarzyszenia Hackerspace Silesia, zaangażowana w działania nieformalnej grupy aktywistów technologicznych Koduj dla Polski. Od listopada 2017 mama Antoniny na pełnym etacie.

Kinga Ludorowska

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopeda, arteterapeuta,  pedagog resocjalizacyjny. W swojej pracy kieruje się mottem „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Uwielbia wyzwania i kreatywną pracę z dziećmi. Im więcej się dzieje, tym bardziej się realizuje i spełnia. Ciągle poszukuje nowych metod, aby jak najlepiej wypełniać swoją pasję, jaką jest Edukacja. Z Edumatrix pracuje od ponad roku. Za zrealizowaną wraz z koleżankami innowację z wykorzystaniem klocków otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Realizuje mnóstwo projektów, aby zapalić uczniów miłością do nauki. Ukończyła wiele szkoleń, które pozwalają lepiej pracować z dzieckiem. Jest miłośniczką „Metody Krakowskiej”, dzięki której nie tylko uczy dzieci czytać, ale także stymuluje ich rozwój intelektualny.

 

Dawid Łasiński

Nauczyciel chemii w Zespole Szkól im Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, który dzięki swoim działaniom w ciągu 3 lat zdobył prawie 50 000zł od sponsorów na nowoczesny sprzęt dla swoich uczniów. W lutym 2017r. stworzył postać Pan Belfer - nauczyciela z Internetów. Prowadzi na żywo dostępne dla wszystkich videolekcje z chemii. Jego Fanpage polubiło ponad 6000 osób z całej Polski, a kanał na YT "Pan Belfer" subskrybuje prawie 17 000 osób. Po 18 miesiącach od startu projektu, 9 odcinków było oglądanych ponad 450 000 razy przez ponad 4 500 000 minut. Pasjonat nowoczesnych technologii, filmu i fotografii. Twórca wielokrotnie nagradzanego Szkolnego Koła Filmowego. Założyciel Młodzieżowej Telewizji CoolturalnaTV. Członek grupy SuperbelfrzyRP, posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. W marcu 2018 zaproszony, jako jeden z trzech najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce, przez Microsoft do udziału w międzynarodowej konferencji edukatorów "Educator Exchange" w Singapurze.

Anna Michniuk

Pedagog, psycholog. Członkini Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych. Studia doktoranckie ukończyła na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do niedawna nauczyciel języka angielskiego w klasach 0-3 SP w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu. Obecnie adiunkt w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Współpracuje również z Zakładem Technologii Kształcenia na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2008-2014 współpracowała z mediami. Najpierw pracowała w Radiu Eska, później w Telewizji Polskiej. Autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych dotyczących edukacyjnych kontekstów nowych mediów. Ekspert w Sieci Edukacji Cyfrowej "Komet@".

Malwina Otto

Projektant UX z ponad 10-letnim doświadczeniem w Ed-Tech i nadzieją na to, że AI pomoże nam zmienić edukację na lepsze.

Dariusz Stachecki

Nauczyciel dyplomowany. Absolwent UAM w Poznaniu. Wicedyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.
Egzaminator ECDL i ECDL Advanced. Apple Distinguished Educator (ADE) oraz Apple Professional Development Trainer (APD). Członek PTI. Ekspert edukacji cyfrowej w PCSS. Microsoft Innovative Education Expert. Informatyką w szkole zajmuje się od 1991 roku. Animator i propagator idei wykorzystania TIK w pracy szkoły. Prelegent wielu krajowych i międzynarodowych konferencji. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, opiekunów pracowni i administratorów szkolnych sieci komputerowych. Organizator ogólnopolskich konferencji KASSK (Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych) oraz „Technologie mobilne w edukacji”. Inicjator wielu działań wdrażających technologię w edukacji, programów komputeryzacji szkół, tworzenia i rozbudowy szkolnych infrastruktur informatycznych. Sukcesy: tytuł Pathfinder School (2010) oraz Mentor School (2011 i 2012) dla Gimnazjum w Nowym Tomyślu jako lidera edukacji informacyjnej PIL (jedna z 30 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie).
Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczony w 2009 roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2013 Brązowym Krzyżem Zasługi. Członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji - organu pomocniczego MEN oraz Zespołu ds. Strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej. Członek społeczności Superbelfrzy RP.

Marta Szłapka

Doradca klienta w firmie PRODATA w Poznaniu, gdzie zajmuje się rozwiązaniami IT dla edukacji. Specjalizuje się w projektach związanych z programem Cyfrowa Szkoła i informatyzacją szkół – sprzedaż, wdrażanie interaktywnych rozwiązań informatycznych dla jednostek edukacji. Prowadzi szkolenia produktowe dla Nauczycieli i Administratorów szkolnych pracowni informatycznych. Koordynuje projekty, zajmuje się obsługą zamówień. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, prowadząc warsztaty i prelekcje na temat innowacyjnych rozwiązań terminalowych.

Janusz S. Wierzbicki

Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Konsultant Microsoft dla Edukacji. Trener w programach: MIE oraz w programie APD. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć – m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN. Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego. Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych. Współautor nowej serii podręczników do informatyki dla szkół ponadpodstawowych Informatyka na czasie wydawnictwa Nowa Era.

Agnieszka Wnuczak

Od 2013r. jest  Business Account Managerem w dziale biznesowych urządzeń biurowych w firmie Epson. Jej kompetencje obejmują atramentowe urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro, monochromatyczne i kolorowe maszyny ITS (Ink Tank System – system stałego zasilania w atrament), skanery sieciowe, projektory i drukarki laserowe. Jest od wielu lat związana z branżą druku oraz IT. Przez wiele lat  zajmowała się sprzedażą drukarek wielkoformatowych oraz oprogramowaniem specjalistycznym przeznaczonym dla przemysłu opakowaniowego oraz sprzedażą urządzeń pomiarowych. Prywatnie właścicielka dwóch owczarków niemieckich i wielka fanka tej rasy, działaczka społeczna.

Izabela Wyppich

Nauczycielka historii, wiedzy o kulturze,  plastyki, zajęć artystycznych oraz historii sztuki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rudzie Śląskiej. Tutorka, entuzjastka technologii i nowoczesnych metod nauczania w edukacji. Autorka scenariuszy edukacyjnych oraz autorskich programów nauczania. Koordynatorka projektów edukacyjnych. Współorganizatorka Dyskusyjnego Klubu Filmowego „KaFe In-ni” w Rudzie Śląskiej, od lat zaangażowana w edukację artystyczną, filmową, medialną oraz globalną. Członkini grupy SuperBelfrzy RP.

Marcin Zaród

Nauczyciel Roku 2013, anglista z V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Tarnowie, współzałożyciel tarnowskiej Fabryki Przyszłości, trener i ekspert w projekcie Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Założyciel szkolnej telewizji internetowej T.V.LO. Prowadzi fanpage „Angielski do matury”. W uczeniu wykorzystuje zamknięte grupy facebookowe. Wraz ze swoimi uczniami uczył osoby w wieku 50+ korzystania z internetu jako Latarnik Polski Cyfrowej. Pasjonat podróży oraz turystyki górskiej i rowerowej.
 

Sylwester Zasoński

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Informacje o cookies © 2018 PRESSCOM Sp. z o.o.