Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Organizator
Patronat
Partnerzy

Polecamy książkę

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko
 

Joanna Apanasewicz, Ewa Barszczowska, Izabela Breguła, Katarzyna Gorzędowska, Barbara Halska, Natalia Jaksik, Krzysztof Jaworski, Zbigniew Jóźwiak, Adam Jurkiewicz, Marek Krupa, Sylwia Linek, Jolanta Okuniewska, Marcin Paks, Marlena Plebańska, Mariusz Rosiak, Marcin Springer, Monika Walkowiak

Twoja cena: 60,00 zł / 198,00 zł

Zamów

Karolina Antkowiak

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale matematyki. Od 2000 roku na stałe związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli jako nauczyciel matematyki, fizyki oraz przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów opublikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji oraz Dyrektor Szkoły, testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka jak i prowadząca warsztaty w projektach oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Od września tego roku posiadająca tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Jej największym zainteresowaniem i hobby jest druk 3D, którym zajmuje się od 2013 roku. Szkoli młodzież i dorosłych omawiając tajniki zarówno sprzętu oraz druku 3D, jak i projektowania modeli przestrzennych.

Marcin Bujnowicz

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. Założyciel i osoba prowadząca podmioty oświatowe Akademii Artystycznej – Multimedia & Performing Arts, zespołu złożonego z: >> Placówki Artystycznej, prowadzącej m.in. The eSports Academy (pierwsza w Polsce placówka prowadząca szkolenie sportowe w e-sporcie przyszłych zawodników), >> Placówki Doskonalenia (pierwsza w Polsce placówka kształcenia ustawicznego prowadząca kursy i szkolenia dla dorosłych, przygotowujące profesjonalną kadrę instruktorów, menedżerów i pracowników dla polskiej gospodarki w branży e-sportowej, oświatowej, przemyśle kreatywnym bądź rozrywkowym) oraz >> Technikum dla młodzieży. Założyciel i właściciel przedsiębiorstwa BUJNOWICZ Konsorcjum. Fundator i prezes zarządu Fundacji Ziarno Talentu. Ekspert w zakresie organizacji i zarządzania. Pasjonat sportu, oświaty i wychowania.

Adam Cichy

Manager profilu e-sportowego w Bielsku - Białej. Od 2 lat związany z branżą edukacyjną. Instruktor zajęć e-sportowych oraz organizator szkolnych turniejów. Na chwilę obecną student studiów podyplomowych związanych z przygotowaniem pedagogicznym oraz student II stopnia studiów informatycznych.  Po zakończeniu studiów I stopnia zaczął  znacząco rozwijać swoje zainteresowania związane z e-sportem a także technologiami VR/AR oraz samym procesem tworzenia gier komputerowych (programowania, modelowania 3D, projektowania itp.) co równiez zaowocowało stworzeniem osobnej specjalizacji "Tworzenie Gier Komputerowych" w Zespole Szkół w Bielsku-Białej im. gen. Stanisława Sosabowskiego z główną jednostką ZDZ w Katowicach.

Marta Florkiewicz-Borkowska

Nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć technicznych i artystycznych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, trenerka edukacyjna, moderatorka, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka w programie Cybernauci oraz Mistrzowie Kodowanie, autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, prelegentka na konferencjach edukacyjnych, współorganizatorka i współprowadząca cykl webinarów Superbelfrzy Nocą, absolwentka arteterapii, uczestniczka warsztatów doskonalących i programu Futur Classroom Lab w Brukseli, należy do społeczności Superbelfrzy RP, prelegentka na konferencji TEDxRawaRiver w Katowicach. Współorganizatorka całodniowej konferencji online EduMocOnline. Autorka kilku innowacji pedagogicznych, związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu, z rękodziałem oraz z wprowadzaniem elementów arteterapii w szkole. Fanka nauki metodą projektu, uczenia przez nauczanie, odwróconej lekcji oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych i zabaw aktywizujących w edukacji. Prowadzi dwa blogi: deutschfun z języka niemieckiego oraz handmade z zajęć technicznych. Nauczyciel Roku 2017.
 

Florian Gałuszka

W Wydawnictwie Helion od 2007roku.W dziale Helion Edukacja zajmuje się logistyką związaną z realizacją zamówień na podręczniki szkolne oraz organizuje szkolenia związane z dziennikiem elektronicznym http://edudziennik.pl oraz z internetową biblioteką przygotowaną dla szkół Bibliopoint.pl

Krzysztof Grabowski

Od ponad 6 lat jako trener ICT prowadzi szkolenia w oparciu o standardy DIGCOMP. Jest również certyfikowanym egzaminatorem ECCC. W swojej pracy zajmuje się wspieraniem organizacji w rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników. Współpracuje z wieloma organizacjami z sektora B2B oraz EDU. W prowadzonych projektach miał okazję pracować z markami z branży nowych technologii takimi jak Apple Polska, Cortland, Cisco Meraki, LEGO, Wonder Workshop, Duckie Deck, Explain Everything, LoFi, ScottieGO. Przez 3 lata, jako Apple Solution Expert, realizował wdrożenia sprzętu oraz oprogramowania Apple w firmach i instytucjach edukacyjnych, prowadząc szkolenia techniczne i metodyczne. W wolnym czasie propaguje rozwiązania Apple i wykorzystania iPada w edukacji. Tworzy kursy w iTunes U oraz cyfrowe podręczniki iBooks. Jego misja to wspieranie szkół w rozwoju kompetencji cyfrowych nauczycieli i walka z wykluczeniem cyfrowym.
 

Barbara Halska

Z wykształcenia informatyk. Nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik informatyk w ZS6 w Jastrzębiu-Zdroju. Współautorka podręcznika kwalifikacja E13 "Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami". Członkini grupy „SUPERBELFRZY RP”.

Michał Iwański

Od blisko 20 lat związany z branżą IT, kierownik działu instalacji, specjalista serwisów drukarek multivendorowych. Od 3 lat związany z firmą HP Ink. - na stanowisku presales konsultant.

Jarosław Kałasz

Z wykształcenia absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Udało mu się połączyć pasję z biznesem. Jest współzałożycielem firmy GO4Robot Sp. z o. o. , która promuję edukację robotyki i programowania przy wykorzystywaniu klocków LEGO ®. Z klocków potrafi zrobić niemal wszystko. Od 2 lat prowadzi kursy doszkalające dla nauczycieli.  Podczas prowadzenia zajęć zaraża swoją pasją i pozytywnym nastawieniem.

Agata Kapica

Manager Programu Microsoft dla Edukacji. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2013 roku. Pełni funkcję Managera Programu Microsoft dla Edukacji, odpowiadając za programy dla nauczycieli oraz szkół, między innymi Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Showcase School, Szkoła w Chmurze Microsoft.

Joanna Krzemińska

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od dziesięciu lat związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczyciel języka polskiego i terapeuta z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawca i koordynator Konkursu Filmowego ,,Lektury w kadrze" oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Baśnie, naturalnie!". Inicjatorka projektu, realizowanego za pośrednictwem platformy eTwinning ,,Stworzeni z wyobraźni" oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów. Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli ,,Superbelfrzy". Autorka bloga ,,Zakręcony belfer" (www.zakreconybelfer.blogspot.com), wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Dawid Łasiński

Absolwent UAM w Poznaniu na wydziale chemii. Od 2007r. nauczyciel chemii w Gimnazjum w Koziegłowach. Pasjonat nowych technologii i ich kreatywnego wykorzystywania w edukacji. Twórca i założyciel Szkolnego Koła Filmowego z którym zdobył wiele nagród i wyróżnień. Od 2014r. razem z uczniami prowadzi Młodzieżową Telewizję Kulturalną CoolturalnaTV, w ramach której powstają reportaże z gminnych imprez kulturalnych i sportowych. W ciągu ostatnich dwóch lat udało mu się zebrać na rozwijanie pasji wśród młodzieży wsparcie od różnych sponsorów w wysokości ponad 40 000zł. W lutym 2017 roku wystartował z projektem Pan Belfer - nauczyciel z Internetów, w ramach którego prowadzi na żywo, dostępne dla każdego, transmisje powtórek z chemii, a jego Fanpage polubiło ponad 5000 osób z całej Polski.

Anna Romańska

Nauczycielka przyrody i geografii w Szkole Podstawowej nr 130 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, trener, doradca metodyczny Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Praktykuje w codziennej pracy dydaktycznej ocenianie kształtujące i metody wpływające na efektywność procesu kształcenia. Preferuje metody pracy oparte na doświadczaniu i bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem. Pasjonatka nowych technologii i ich wykorzystania w edukacji przyrodniczej. Twórca autorskiego programu kształcenia przyrody „Widzę, doświadczam, działam” oraz innowacji pedagogicznej „Multimedialna przygoda z przyrodą”. Współtwórca ścieżki „Odkrywcy świata” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego #Superkoderzy oraz pakietów edukacyjnych do filmów przyrodniczych Małej Akademii BBC oraz filmu „Królestwo”. Autorka scenariuszy zajęć publikowanych m.in. na stronach Ministerstwa Środowiska oraz w magazynie „IT w Edukacji”. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.

Marcin Skrabka

Prawnik, właściciel Good Books, niezależny analityk rynku wydawniczo-edukacyjnego. Współtwórca Internetowej Biblioteki Wzornictwa oraz start-upów takich jak www.czeskieklimaty.pl czy też www.prawosocjalne.pl. Od wielu lat współpracuje z instytucjami kultury nad rozwojem publiczności, promocją czytelnictwa oraz nowymi modelami edukacyjnymi w kulturze. Obecnie wraz z fińskim Team Action Zone zajmuje się tworzeniem rozwiązań mobilnych, wykorzystujących gamifikację edukacji  na smartfonach, do zwiększania zaangażowania pokolenia Y oraz Z w naukę i kulturę.

Karolina Szulc

Redaktor naczelna czasopisma "TIK w Edukacji". Nauczycielka Informatyki oraz Technologii Informacyjnej w Powiatowym Zespole Szkół (Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące im. J.M. Ossolińskiego) w Brzegu Dolnym. Prowadzi ze swoimi uczniami koła rozwijające: tworzenie stron www oraz programowanie, przygotowuje także licealistów do matury z informatyki.  Poza szkołą programuje w językach C++, Visual Basic oraz zajmuje się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Pasjonatka i propagatorka nowych technologii w dydaktyce. Wykładowca i organizatorka wielu szkoleń dla nauczycieli z zakresu technik informatycznych. Należy do grupy "SUPERBELFRZY RP".

Kamil Śliwowski

Trener i animator edukacji medialnej, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, zwłaszcza w konteście prawa autorskiego oraz ochrony prywatności. Na codzień współpracuje z fundacją Katalyst Education, Koalicją Otwartej Edukacji, Fundacją Panoptykon i Creative Commons Polska. Autor gry edukacyjnej o prywatności w sieci "Trzęsienie danych", bloguje o nowych technologiach i otwartych zasobach w edukacji na www.otwartezasoby.pl

Grzegorz Troszyński

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Inżynier o specjalności automatyka z 30 letnim doświadczeniem, instruktor warsztatów edukacyjnych wykorzystujących nowoczesne technologie z elementami robotyki i elektroniki. Przedstawiciel firmy Trobot - producenta i dystrybutora mechatronicznych zestawów edukacyjnych marki Makeblock.

Janusz S. Wierzbicki

OEIiZK, Konsultant Microsoft dla Edukacji. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie – publicznej placówce doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konsultant Microsoft dla Edukacji. Trener w programach: MIE oraz  w programie APD. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach organizowanych w całej Polsce, dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć - m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN - epodreczniki.pl (w części dotyczącej programowanie dla szkoły podstawowej i gimnazjum). Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego do grudnia 2013. Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.

Agnieszka Wnuczak

Od 2013r. jest  Business Account Managerem w dziale biznesowych urządzeń biurowych w firmie Epson. Jej kompetencje obejmują atramentowe urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro, monochromatyczne i kolorowe maszyny ITS (Ink Tank System – system stałego zasilania w atrament), skanery sieciowe, projektory i drukarki laserowe. Jest od wielu lat związana z branżą druku oraz IT. Przez wiele lat  zajmowała się sprzedażą drukarek wielkoformatowych oraz oprogramowaniem specjalistycznym przeznaczonym dla przemysłu opakowaniowego oraz sprzedażą urządzeń pomiarowych. Prywatnie właścicielka dwóch owczarków niemieckich i wielka fanka tej rasy, działaczka społeczna.

Sylwester Zasoński

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Entuzjasta nowych technologii w edukacji. Trener w programie "Mistrzowie Kodowania". Autor materiałów edukacyjnych w zakresie programowania i robotyki. Polski ekspert brytyjskiego programu edukacyjnego "Apps For Good". Ambasador społeczności Scientix dla nauczycieli przedmiotów ścisłych. Założyciel facebookowej grupy "Społeczność Makeblock PL". Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com

Krzysztof Żmuda

Dyrektor Handlowy w firmie Projekcja Sp. z o.o. Od 10 lat dostarcza rozwiązania audiowizualne do szkół oraz firm. Przez te wszystkie lata dostarczył do wielu placówek edukacyjnych w Polsce rozwiązania interaktywne. W firmie Projekcja Sp. z o.o., zajmuje się również szkoleniami dla nauczycieli, podczas których przekazuje wiedzę na temat wykorzystania nowych rozwiązań multimedialnych.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Informacje o cookies © 2017 PRESSCOM Sp. z o.o.