Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Organizator
Patronat
Partnerzy

Polecamy książkę

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko
 

Joanna Apanasewicz, Ewa Barszczowska, Izabela Breguła, Katarzyna Gorzędowska, Barbara Halska, Natalia Jaksik, Krzysztof Jaworski, Zbigniew Jóźwiak, Adam Jurkiewicz, Marek Krupa, Sylwia Linek, Jolanta Okuniewska, Marcin Paks, Marlena Plebańska, Mariusz Rosiak, Marcin Springer, Monika Walkowiak

Twoja cena: 10,00 zł / 198,00 zł

Zamów

Sławomir Baturo

Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi (Gimnazjum Powiatowe oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego). Pasjonat nowych technologii w edukacji, szczególnie tych, które umożliwiają współpracę uczniów z wykorzystaniem zasobów online. Instruktor CISCO. Prywatnie fan motocykli, dobrej książki i mocnej muzyki. Należy do grupy "SUPERBELFRZY". 

Joanna Bukowska

Ukończyła Psychologię i Kryminologię na Uniwersytecie Gdańskim. Od sierpnia 2017 roku pracuje w Learnetic S.A. Interesuje się grami planszowymi i komputerowymi oraz Capoeirą.

Joanna Gadomska

Biolożka w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Trener maturalny z biologii. Członkini grupy Superbelfrzy. Autorka licznych innowacji pedagogicznych, programów nauczania, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych. Pasjonatka pracy metodą projektu, twórca ogólnopolskich projektów "Stres a nasz mózg - walka do wygrania" oraz "Klasowa Wigilia bez plastiku" oraz licznych projektów lokalnych i szkolnych. Autorka bloga biologiazblondynka.blogspot.com

Łukasz Gierek

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. MIEExpert, MIEFellow. Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza go do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas stara się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubi to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbia spotykać się z ciekawymi ludźmi. Pomysłodawca platformy eduheroes.org.

Vítězslava Hoffmann

Urodzona w Czechach, absolwent Uniwersytetu T.G. Masaryka w Brnie, wydziału pedagogiki, kierunek Edukacja wczesnoszkolna w klasach I-V oraz wychowania fizycznego. Nauczycielka WF, EDB oraz świetlicy szkolnej w SP nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku. Członkini grupy Superbelfrzy, leader Kreatywnej pedagogiki oraz ambasador kampanii społecznej „Zadaję z sensem” dotyczącej tematu zadań domowych. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia z myślenia wizualnego, jest autorką ilustracji do Podręcznika metodycznego „Fonolandia”. W swojej pracy korzysta z metod Planu Daltońskiego. Jest współautorką projektu i książki Fitedukacja. Jest tłumaczem i lektorem języka czeskiego, prowadzi Fanpage na Facebooku o Polsce, Czechach i języku czeskim. Za swoje osiągniecia została w 2017 r. doceniona Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za edukacje.

Renata Idzik

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny. Trener treningu zastępowania agresji. Od dwóch lat dyrektor w Przedszkolu nr 2 w Kłodzku.  Zafascynowana nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w wychowaniu przedszkolnym. Wciąż poszukuje ciekawych i skutecznych narzędzi oraz metod pracy z najmniejszymi. Doradca w projekcie „Przywództwo – opracowanie modeli kształcenia i wspierania kadry kierowniczej systemu oświaty”, wspomaga placówki w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych. Współpracowała z Dolnośląską Szkołą Wyższą prowadząc zajęcia dla słuchaczy kierunku Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obecnie prowadzi szkolenia dla nauczycieli przedszkoli, szkół oraz kadry zarządzającej oświatą. Autorka programów szkoleniowych.

Natalia Kalkowska

Urodzona w Gdańsku absolwentka filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej. W Learnetic pracuje od lipca 2017 roku. W wolnym czasie przygotowuje rozprawę doktorską z pogranicza dydaktyki i dialektologii, lubi też podróżować oraz rozmawiać z ludźmi.

Kinga Ludorowska

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopeda, arteterapeuta,  pedagog resocjalizacyjny. W swojej pracy kieruje się mottem „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Uwielbia wyzwania i kreatywną pracę z dziećmi. Im więcej się dzieje, tym bardziej się realizuje i spełnia. Ciągle poszukuje nowych metod, aby jak najlepiej wypełniać swoją pasję, jaką jest Edukacja. Z Edumatrix pracuje od ponad roku. Za zrealizowaną wraz z koleżankami innowację z wykorzystaniem klocków otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Realizuje mnóstwo projektów, aby zapalić uczniów miłością do nauki. Ukończyła wiele szkoleń, które pozwalają lepiej pracować z dzieckiem. Jest miłośniczką „Metody Krakowskiej”, dzięki której nie tylko uczy dzieci czytać, ale także stymuluje ich rozwój intelektualny.

 

Andrzej Peć

Pedagog oraz metodolog polskiej firmy technologicznej Funtronic. Wykładowca akademicki, trener nauczycieli. Uczestnik regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych (w tym z zakresu TIK), m.in. w USA, Słowenii, Słowacji, Szwecji i Albanii. Autor i współautor licznych publikacji metodyczno-dydaktycznych, naukowych i popularnonaukowych, szczególnie z zakresu edukacji małego dziecka i nowych technologii. Członek zespołu nominowanego do World Summit Award 2007 za najlepszy projekt e-learningowy w Polsce – platformę eduskrypt.pl. Współtwórca Ogólnopolskiego Programu „Twórczy Nauczyciel – Twórcza Edukacja” oraz projektu edukacyjnego P21 – „Twórcze Przedszkole XXI wieku”. Współpomysłodawca Letnich i Zimowych Szkół dla Nauczycieli, które są organizowane od 2007 r. jako formy doskonalenia zawodowego. Współautor koncepcji pakietów gier i multimedialnych sytuacji edukacyjnych na Magiczny Dywan Funtronic do nauki programowania – „Funkodowanie”.
 

Ekspert dla mediów zainteresowanych takimi tematami, jak: stan oraz trendy w edukacji na świecie, wykorzystanie nowych technologii w kształceniu przedszkolnym oraz szkolnym, wprowadzenie nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej, metody edukacji poznawczej oraz emocjonalnej w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, gamifikacja i grywalizacja w edukacji, efektywne wykorzystywanie bodźców sensoryczno-motorycznych w edukacji, nowoczesne metody dokształcania nauczycieli.

Małgorzata Rabenda

Z wykształcenia matematyk i informatyk, absolwentka przywództwa edukacyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, konsultant merytoryczny w Fundacji Katalyst Education, trener edukacyjny. Współpracowała między innymi przy takich projektach jak Cyfrowa Szkoła, Aktywna Edukacja, Mistrzowie Kodowania, Cybernauci, Szkoła kompetencji. Współtworzy portal pistacja.tv. Autorka i realizatorka programów szkoleniowych w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nuczycieli Percepti Edukacja z zakresu wdrażania nowych technologii i programowania. Polski ekspert brytyjskiego programu edukacyjnego Apps For Good, Ambasador Edukacji Kulczyk Foundation. Należy do grupy SUPERBELFRZY RP. W czasie wolnym - podróżniczka z misją.

Dominika Rajska

Psycholożka, seksuolożka, trenerka i edukatorka seksualna. Zajmuje się edukacją psycho-seksualną, antydyskryminacyjną, profilaktyką uzależnień wśród młodzieży i dorosłych. Prowadzi prywatną praktykę psychologiczno-seksuologiczną. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami, które doświadczyły nadużycia, przemocy, dyskryminacji. Współpracuje również z Centrum Integracji Społecznej w Gdyni, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku gdzie wspiera osoby w kryzysie psychicznym, oraz rozwoju osobistym. 

Anna Rywczyńska

Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz Kierownik Zespołu Projektów Społecznych w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Ekspertka w dziedzinie bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z internetu i nowych mediów. Współtwórczyni międzynarodowej konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie”. Autorka i współautorka publikacji oraz narzędzi edukacyjnych oraz członkini międzynarodowych grup roboczych m.in. w ramach agencji ENISA oraz organizacji ECSO.

Grzegorz Sarnecki

Menadżer ds. Kluczowych Klientów w Euroimpex SA. Firma jest producentem oprogramowania chmurowego dla edukacji - Documaster Campus, z którego w Polsce korzysta już ponad 160 tys. użytkowników - uczniów i nauczycieli. Documaster Campus umożliwia korzystanie z cyfrowych wersji: e-podręczników, e-booków, encyklopedii, multimedialnych materiałów dydaktycznych i naukowych, a także materiałów własnych nauczycieli, np. scenariuszy do lekcji. Pozwala na odtwarzanie zasobów w wersji cyfrowej na komputerach, monitorach interaktywnych oraz projektorach, a także ich wydrukowanie do lekcji, dzięki czemu plecak ucznia przestaje być ciężki. Użytkownicy mogą dodawać własne pliki, komunikować się wewnątrz systemu oraz korzystać z nowoczesnych metod nauczania. Euroimpex SA jest obecna na rynku od 30 lat. Jest Partnerem Edukacyjnym Microsoft oraz Partnerem Technologicznym Epson, Ricoh, Sharp, Toshiba, Nashuatec i Acer.

Małgorzata Solowska

Ślązaczka, która swoje miejsce na Ziemi odnalazła w Gdańsku. Edukacją zajmuje się od 17 lat najpierw w Wodzisławiu Śląskim i Rybniku. Od 2014 roku mieszka i pracuje w Gdańsku, a obecnie od trzech lat jest dyrektorką IX LO w Gdańsku. Z wykształcenia magister języka angielskiego i historii. Trenerka Erasmus+ w Hiszpanii i Rumunii z gamifikacji i kreatywnego myślenia. Propagatorka pracy projektami z wykorzystaniem technologii i dostępnych aplikacji. TIK to jej pasja. Szeroko rozwija ideę samorządów uczniowskich; inicjatorka współpracy z instytucją zrzeszającą organizacje samorządów uczniowskich w Europie OBESSU. Fanka implementowania edukacji nieformalnej w szkolnictwie i rozwijania miękkich kompetencji u uczniów. Wierzy, że wszystko jest możliwe, a niemożliwe potrzebuje tylko trochę więcej czasu. Kluczowe jest dla niej budowanie relacji, kooperacja międzysektorowa i synergia.
 

Karolina Szulc

Redaktor naczelna czasopisma "TIK w Edukacji". Nauczycielka Informatyki oraz Technologii Informacyjnej w Powiatowym Zespole Szkół (Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące im. J.M. Ossolińskiego) w Brzegu Dolnym. Prowadzi ze swoimi uczniami koła rozwijające: tworzenie stron www oraz programowanie, przygotowuje także licealistów do matury z informatyki.  Poza szkołą programuje w językach C++, Visual Basic oraz zajmuje się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Pasjonatka i propagatorka nowych technologii w dydaktyce. Wykładowca i organizatorka wielu szkoleń dla nauczycieli z zakresu technik informatycznych. Należy do grupy "SUPERBELFRZY RP".

Mariusz Utkowski

Nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Microsoft Innovative Educator Expert. Grafika nie stanowi dla niego tajemnic. Doświadczenia prowadzone wspólnie z młodzieżą doprowadziły jego sposoby posługiwania się nowoczesnymi technologiami do perfekcji. 20 letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej zaowocowało powstaniem wielu wspaniałych produkcji graficznych. Firmy bardzo chętnie korzystają z jego pomysłów na oprawę graficzną dla swoich przedsięwzięć. Praktyk czynnie współpracujący z różnymi firmami w dziedzinie grafiki komputerowej. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Przeprowadził wiele szkoleń dla dorosłych i młodzieży z zakresu połączenia nowoczesnych technologii i oprogramowania graficznego. Prywatnie wielbiciel snowboardu i paralotniarstwa.

Lech Wikaryjczyk

Absolwent grafiki projektowej, socjologii oraz marketingu i reklamy. Kierownik marketingu w Learnetic SA od początku 2015 roku, wcześniej m.in. specjalista ds. komunikacji marketingowej w Young Digital Planet. Od trzech lat wykładowca na Wydziale Nowych Mediów w PJATK, Gawędziarz, miłośnik egzotyki, fan herpetologii i szwedzkiej motoryzacji.

Agnieszka Wnuczak

Od 2013r. jest  Business Account Managerem w dziale biznesowych urządzeń biurowych w firmie Epson. Jej kompetencje obejmują atramentowe urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro, monochromatyczne i kolorowe maszyny ITS (Ink Tank System – system stałego zasilania w atrament), skanery sieciowe, projektory i drukarki laserowe. Jest od wielu lat związana z branżą druku oraz IT. Przez wiele lat  zajmowała się sprzedażą drukarek wielkoformatowych oraz oprogramowaniem specjalistycznym przeznaczonym dla przemysłu opakowaniowego oraz sprzedażą urządzeń pomiarowych. Prywatnie właścicielka dwóch owczarków niemieckich i wielka fanka tej rasy, działaczka społeczna.

dr Krzysztof Wojewodzic

Realizuje projekty zakresie edukacji i technologii. Pracował z Boston Consulting Group (BCG), a także dla NE AB, Xella International, Brockhaus GmBH.  Visting professor na  Vlerick School oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Jest ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie edukacji i nowych technologii. Aplikacje mobilne i kursy e-learningowe, które współtworzył trafiły na listę bestsellerów w kilkunastu krajach, w tym Niemczech, Kanadzie i Meksyku.  Obecnie jest prezesem ESCOLA S.A. tworzącej aplikacje mobilne nie tylko dla branży edukacyjnej.

Sylwester Zasoński

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.
 

Maria Zdziech

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki medialnej z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa”. Od 6 lat zawodowo związana z edukacją jako pedagog szkolny i wykładowca w szkołach policealnych dla dorosłych. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, psychologii i komunikacji niewerbalnej. Z wykształcenia nauczyciel, z pasji- miłośniczka nowoczesnych technologii. W Grupie MAC S.A. pełni rolę specjalisty ds. produktów w dziale Mac Technologie.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Informacje o cookies © 2019 PRESSCOM Sp. z o.o.