Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Organizator
Partnerzy
Patronat

Polecamy książkę

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko

Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko
 

Joanna Apanasewicz, Ewa Barszczowska, Izabela Breguła, Katarzyna Gorzędowska, Barbara Halska, Natalia Jaksik, Krzysztof Jaworski, Zbigniew Jóźwiak, Adam Jurkiewicz, Marek Krupa, Sylwia Linek, Jolanta Okuniewska, Marcin Paks, Marlena Plebańska, Mariusz Rosiak, Marcin Springer, Monika Walkowiak

Twoja cena: 60,00 zł / 198,00 zł

Zamów

Karolina Antkowiak

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale matematyki. Od 2000 roku na stałe związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli jako nauczyciel matematyki, fizyki oraz przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów opublikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji oraz Dyrektor Szkoły, testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka jak i prowadząca warsztaty w projektach oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Od września tego roku posiadająca tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Jej największym zainteresowaniem i hobby jest druk 3D, którym zajmuje się od 2013 roku. Szkoli młodzież i dorosłych omawiając tajniki zarówno sprzętu oraz druku 3D, jak i projektowania modeli przestrzennych.

Małgorzata Brodecka

Z wykształcenia biolog oraz nauczyciel. Po godzinach zamienia się w youtuberkę, pasjonatkę muzyki i sportu. Prowadzi streamy powtórkowe, pisze piosenki biologiczne i tworzy z nich klipy  pomagające uczniom  w zapamiętaniu trudnych zagadnień. Fascynuje ją wykorzystanie gamifikacji w nauczaniu, także tej z wykorzystaniem nowych technologii. Wierzy, że można połączyć pracę z pasją, prowadzić zajęcia z poczuciem humoru, przy dobrej kawie, w ulubionych kapciach i miłej domowej atmosferze.

Zyta Czechowska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna. Dodatkowo zdobyła kwalifikacje do nauczania matematyki, informatyki, przyrody i logopedii. Od ponad 20 lat pedagog specjalny,  terapeuta i nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Prowadząca zajęcia na studiach podyplomowych dla nauczycieli z oligofrenopedagogiki i  autyzmu. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ Czas TIKa”. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Prowadząca warsztaty i szkolenia  dla kadry pedagogicznej z zakresu stosowania i wdrażania TIK w edukacji i terapii uczniów, w tym także z SPE.  Prelegentka podczas ogólnopolskich konferencji, autorka wielu artykułów i publikacji w branżowych pismach i   portalach. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl, na którym opisuje pomysły na kreatywne, aktywne lekcje, aplikacje, narzędzia i pomoce dydaktyczne, które świetnie sprawdzają się w nauczaniu oraz terapii niepełnosprawnych intelektualnie. Autorka i współautorka wielu programów edukacyjnych oraz projektów, między innymi dotyczących tematyki Unii Europejskiej. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów, w tym działania innowacyjnego w ramach “Szkoły Ćwiczeń” ogłoszonego przez ORE.  Autorka ścieżki do nauki programowania w ramach programu #SuperKoderzy oraz trenerka Mistrzów Kodowania. Należy do społeczności SuperbelfrzyRP. W 2017 roku, w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej,  wychowawczej  i opiekuńczej otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Maciej Dębski

Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 3,500 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji). Obecnie prowadzi projekt badawczy pt. Młodzi Cyfrowi - Cyfrowi Rodzice.

Piotr Drobek

Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej w Biurze GIODO, przewodniczący działających na poziomie UE: Wspólnego Organu Nadzorczego ds. Celnych oraz Grupy Koordynującej nadzór nad Systemem Informacji Celnej. Jest także pracownikiem naukowo – dydaktycznym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kieruje zespołem ds. reformy ram prawnych ochrony danych osobowych w Biurze GIODO. Specjalizuje się w  problematyce ochrony danych osobowych, prawnych regulacjach międzynarodowych transferów danych i prawnych aspektach cyberprzestrzeni.

Agata Kapica

Manager Programu Microsoft dla Edukacji. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2013 roku. Pełni funkcję Managera Programu Microsoft dla Edukacji, odpowiadając za programy dla nauczycieli oraz szkół, między innymi Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Showcase School, Szkoła w Chmurze Microsoft.

Mateusz Kozłowski

Współtwórca jednego z pierwszych w Polsce  salonów wirtualnej rzeczywistości, od początku 2017 roku zaangażowany w projekt Akademia VR. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem analityków w jednym z największych polskich banków.  Współautor książki "Bitcoin. Złoto XXI wieku."  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Pasjonat gier komputerowych i nowych technologii.

Dawid Łasiński

Absolwent UAM w Poznaniu na wydziale chemii. Od 2007r. nauczyciel chemii w Gimnazjum w Koziegłowach. Pasjonat nowych technologii i ich kreatywnego wykorzystywania w edukacji. Twórca i założyciel Szkolnego Koła Filmowego z którym zdobył wiele nagród i wyróżnień. Od 2014r. razem z uczniami prowadzi Młodzieżową Telewizję Kulturalną CoolturalnaTV, w ramach której powstają reportaże z gminnych imprez kulturalnych i sportowych. W ciągu ostatnich dwóch lat udało mu się zebrać na rozwijanie pasji wśród młodzieży wsparcie od różnych sponsorów w wysokości ponad 40 000zł. W lutym 2017 roku wystartował z projektem Pan Belfer - nauczyciel z Internetów, w ramach którego prowadzi na żywo, dostępne dla każdego, transmisje powtórek z chemii, a jego Fanpage polubiło ponad 5000 osób z całej Polski.

Jolanta Majkowska

Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

 

Alan Pajek

Wiceprezes Zarządu Ediko Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wiedzę z zakresu marketingu i reklamy zdobywał na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias w Lizbonie. Doświadczenie z dziedziny marketingu i reklamy zdobywał w agencji Leo Burnett Portugal, gdzie jego praca została wyróżniona w konkursie Młodzi Kreatywni Portugalii w 2007 roku. W 2008 roku jako Dyrektor Kreatywny, współtworzy agencję interaktywną 62weeks. Od 2009 roku związany z MCX Group. Buduje nowe portfolio produktów i usług informatycznych w  Ediko Sp. z o.o.. W roku 2014 dołącza do Zarządu firmy jako Wiceprezes i Business Development Director.

Radosław Pałubicki

Od 2003 roku zapewnia fachowe doradztwo w zakresie optymalnego doboru urządzeń oraz kompleksowego projektu wyposażenia sal konferencyjno – szkoleniowych w sprzęt audiowizualny taki jak projektory, monitory, ekrany, wszystko wzbogacone przez profesjonalne systemy nagłaśniające, systemy tłumaczeń symultanicznych, systemy głosowań, systemy video i audio konferencyjne. Od projektu poprzez realizację aż po serwis.

Adam Perzyński

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Studium Podstaw Informatyki na Uniwersytecie Gdańskim. Od szesnastu lat nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki. Aktualnie szósty rok pełni funkcję dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku. Podwójny zwycięzca tegorocznego plebiscytu "Gdańsk Miastem Przedsiębiorczych" w kategorii edukacja. Autor czterech wygranych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Gdańska. Pomysłodawca i autor innowacji pedagogicznych "Szkoła eksperymentów - nauczanie przez działanie", "DNA EDUkacji", "Zawodowcy są wśród nas". Współtwórca Uczniowskiego Klubu Sportowego "Europejczyk" oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Europejczyk". Inicjator powstania szkolnych mediów - Radio 27 Bitów i TV 27. Pasjonat nowych technologii i nałogowy gracz komputerowy.

Anna Skowron

Anglistka, pracownik w Zakładzie Nowoczesnych Technologii w Nauczaniu Języków Obcych w Instytucie Języków Obcych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Pasjonuje się nowymi technologiami, których potencjał wykorzystuje na prowadzonych przez siebie zajęciach. Dyrektor Centrum Kształcenia na Odległość, które wspiera wykładowców AJD rozpoczynających pracę z e-learningiem. Pracuje również w szkole językowej online “Fluentbe”. W niewielkiej miejscowości, w której mieszka założyła Lokalny Klub Kodowania dla dzieci, w którym programowania uczy się 50 dzieciaków. Otwartymi zasobami edukacyjnymi oraz licencjami Creative Commons zainteresowała się biorąc udział w projekcie Erasmus+ “LangOER: enhance teaching and learning of less used languages through OER/OEP (Wykorzystanie otwartych zasobów edukacyjnych w językach lokalnych).” Co roku organizuje warsztaty na temat otwartych zasobów edukacyjnych i licencji Creative Commons dla dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół.

Elżbieta Szczepaniak

Przedsiębiorca, wykładowca, trener, autor symulacji biznesowych. Teoretyk i praktyk. Od 10 lat wykładowca i trener z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, marketingu, prowadzenia działalności gospodarczej dla studentów i uczniów, a od 2 lat również współwłaściciel oraz wiceprezes zarządu Revas sp. z o.o. Brała udział i koordynowała krajowe i międzynarodowe projekty edukacyjne i szkoleniowe skierowane do nauczycieli, młodzieży oraz pracowników firm. Obecnie tworzy Branżowe Symulacje Biznesowe – narzędzia TIK, dzięki którym uczniowie mogą zarządzać wirtualnymi firmami i konkurować o klientów, by w praktyczny sposób uczyć się przedsiębiorczości i zarządzania firmą, a przede wszystkim kształtować swoje umiejętności przedsiębiorcze i przekonać się czy w przyszłości chcą prowadzić swoją firmę.

Karolina Szulc

Redaktor naczelna czasopisma "TIK w Edukacji". Nauczycielka Informatyki oraz Technologii Informacyjnej w Powiatowym Zespole Szkół (Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące im. J.M. Ossolińskiego) w Brzegu Dolnym. Prowadzi ze swoimi uczniami koła rozwijające: tworzenie stron www oraz programowanie, przygotowuje także licealistów do matury z informatyki.  Poza szkołą programuje w językach C++, Visual Basic oraz zajmuje się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Pasjonatka i propagatorka nowych technologii w dydaktyce. Wykładowca i organizatorka wielu szkoleń dla nauczycieli z zakresu technik informatycznych. Należy do grupy "SUPERBELFRZY RP".

Marta Szłapka

Doradca klienta w firmie ProData w Poznaniu, gdzie zajmuje się rozwiązaniami IT dla edukacji.Specjalizuje się w projektach związanych z programem Cyfrowa Szkoła i informatyzacją szkół – sprzedaż, wdrażanie interaktywnych rozwiązań informatycznych dla jednostek edukacji. Prowadzi szkolenia produktowe dla Nauczycieli i Administratorów szkolnych pracowni informatycznych. Koordynuje projekty, zajmuje się obsługą zamówień. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, prowadząc warsztaty i prelekcje na temat innowacyjnych rozwiązań terminalowych.

Grzegorz Troszyński

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Inżynier o specjalności automatyka z 30 letnim doświadczeniem, instruktor warsztatów edukacyjnych wykorzystujących nowoczesne technologie z elementami robotyki i elektroniki. Przedstawiciel firmy Trobot - producenta i dystrybutora mechatronicznych zestawów edukacyjnych marki Makeblock.

Janusz S. Wierzbicki

OEIiZK, Konsultant Microsoft dla Edukacji. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie – publicznej placówce doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konsultant Microsoft dla Edukacji. Trener w programach: MIE oraz  w programie APD. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach organizowanych w całej Polsce, dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć - m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN - epodreczniki.pl (w części dotyczącej programowanie dla szkoły podstawowej i gimnazjum). Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego do grudnia 2013. Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.

Agnieszka Wnuczak

Od 2013r. jest  Business Account Managerem w dziale biznesowych urządzeń biurowych w firmie Epson. Jej kompetencje obejmują atramentowe urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro, monochromatyczne i kolorowe maszyny ITS (Ink Tank System – system stałego zasilania w atrament), skanery sieciowe, projektory i drukarki laserowe. Jest od wielu lat związana z branżą druku oraz IT. Przez wiele lat  zajmowała się sprzedażą drukarek wielkoformatowych oraz oprogramowaniem specjalistycznym przeznaczonym dla przemysłu opakowaniowego oraz sprzedażą urządzeń pomiarowych. Prywatnie właścicielka dwóch owczarków niemieckich i wielka fanka tej rasy, działaczka społeczna.

Grzegorz Zajączkowski

Inżynier, programista, animator społeczny oraz koordynator projektów obszaru rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Od 1998 roku zajmuje się zastosowaniami technologii informatycznych w edukacji, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego. W 2001 współautor strategii „ePolska 2001”, współautor wielu strategii regionalnych rozwoju regionalnego w obszarze budowy społeczeństwa informacyjnego oraz e-edukacji.  Od 2008 współpracował z wieloma instytucjami rządowymi jako doradca i koordynator projektów (Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i inne). Współautor pierwszego systemowego repozytorium otwartych zasobów edukacyjnych dla Polonii „Włącz Polskę”, główny inżynier projektu szkoły wirtualnego dla uczniów migrujących „Otwarta Szkoła”. W latach 2014-2017 data manager programu OECD „PISA Study”. Od 2016 do 2018 roku doradca gabinetu politycznego Ministra Cyfryzacji Anny Streżyńskiej gdzie zajmował się między innymi projektami widok.gov.pl (analizą danych użyteczności systemów rządowych za pomocą systemów wielkich danych) oraz Kronik@ (semantyczne repozytorium zasobów kultury i nauki). Od września 2017 mianowany „Liderem Cyfryzacji” Komisji Europejskiej.
 

Sylwester Zasoński

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Entuzjasta nowych technologii w edukacji. Trener w programie "Mistrzowie Kodowania". Członek grupy Superblefrzy RP. Autor materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance.  Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Informacje o cookies © 2018 PRESSCOM Sp. z o.o.